Cyber-tron 4um
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Računarski forum
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiVote for us ;)
Pomozite nam da se učvrstimo na mestu jednog od najposećenijih foruma.

 

 Lan izmedju Desktop i LapTop racunara

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
milos89pivopija
Novi clan
Novi clan
milos89pivopija


Posts : 15
Join date : 06.01.2011

Lan izmedju Desktop i LapTop racunara Empty
PočaljiNaslov: Lan izmedju Desktop i LapTop racunara   Lan izmedju Desktop i LapTop racunara EmptySre Jan 12, 2011 2:10 pm

Ne znam kako da napravim lan mrezu izmedju PC-a i Laptopa,uzeo sam utp kabl ,ubacio u pc mreznu karticu i povezao lap top i pc. Sad dal' to moze tako ,neam pojma,guglao sam al mi nista nije pomoglo. Smile

Ajd ako neko zna kako da odradim to ili sta mi je potrebno da bi napravio lan izmedju pc-a i laptopa ,neka postuje. Smile

Elem neki "strucnjaci " mi vicu da treba da uzmem ruter za lan i sta ja znam. Ne razumem se ja bas u ta cuda al ono koji ce mi K i mrezna kartica i ruter?

Eh da ,uzeo sam intex lan card i ubacio u pc,takodje koristim SBBov kablovski net,na laptopu imam wierless ugradjen al moram da kradem net sa njim.

Gde gresim nemam pojma,pa eto malo zanimacije za vas ako ste orni da mi pojasnite sta i kako treba da uradim. Smile

edit:
Procitah na netu da mi treba ne obican utp sa normalnim redosledom zica,nego cross tj ukrstene zice na utp-a.

Sad idem da mi srede to na brzaka,posto nemam alat za te zabice,pa javljam dal sam uspeo nesto. Smile
Nazad na vrh Ići dole
kantagara
Super Moderator
Super Moderator



Posts : 40
Join date : 30.09.2010

Lan izmedju Desktop i LapTop racunara Empty
PočaljiNaslov: Re: Lan izmedju Desktop i LapTop racunara   Lan izmedju Desktop i LapTop racunara EmptySre Jan 12, 2011 5:00 pm

da da za direktnu konekciju laptopa i PCa (ili 2 laptopa i PCa) ti je potreban cross utp.
Koji su ti operativni sistemi na racunaru i laptopu?
Nazad na vrh Ići dole
milos89pivopija
Novi clan
Novi clan
milos89pivopija


Posts : 15
Join date : 06.01.2011

Lan izmedju Desktop i LapTop racunara Empty
PočaljiNaslov: Re: Lan izmedju Desktop i LapTop racunara   Lan izmedju Desktop i LapTop racunara EmptySre Jan 12, 2011 5:51 pm

Odradjeno je to sa cross kablom! Smile sad imam lan konekciju Smile
Koristim Windows XP.

Inace sad imam drugi problem,kako da sa jednog racunara hostujem kablovski net na drugi,opet sam guglao al opet nista korisno nisam nasao. Elem,pokusao sam ono bridge cudo al to bas i ne funkcionise,jer trazi dva ili vise aktivna racunara (valjda bese aktivan net) .

Jel postoji neki drugi nacin a da se iskoristi vec odradjeno? Opet imam na PC-u 2 mrezne,preko jedne imam net a preko druge razvlacim LAN. Jel moze nesto da se smlja da sad preko tog lana dajem net na drugi racunar? Smile
Nazad na vrh Ići dole
VuK$3
Administrator
Administrator
VuK$3


Posts : 10
Join date : 01.10.2010

Lan izmedju Desktop i LapTop racunara Empty
PočaljiNaslov: RE:lan   Lan izmedju Desktop i LapTop racunara EmptySre Jan 12, 2011 6:09 pm

Najbolje ti je da kupis ruter nisu bas skupi i ne moras se zezati sa tim.Posto mora jedan komp uvek da ti je upaljen da bi imao net na drugom xD
Nazad na vrh Ići dole
milos89pivopija
Novi clan
Novi clan
milos89pivopija


Posts : 15
Join date : 06.01.2011

Lan izmedju Desktop i LapTop racunara Empty
PočaljiNaslov: Re: Lan izmedju Desktop i LapTop racunara   Lan izmedju Desktop i LapTop racunara EmptyČet Jan 13, 2011 10:57 am

I eve ponosno vam se javljam sa lap topa koji ima kablovski net sada,sta reci,mozda neam neko znanje al sam tvrdoglav ko mazga xDDDD

Vuce,drugare moj pc skoro uvek je upaljen,tako da st ose tice neta neam frke Smile)))
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lan izmedju Desktop i LapTop racunara Empty
PočaljiNaslov: Re: Lan izmedju Desktop i LapTop racunara   Lan izmedju Desktop i LapTop racunara Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lan izmedju Desktop i LapTop racunara
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kupovina Racunara

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Cyber-tron 4um :: OS & Software :: Pomoć-
Skoči na: